آمادگی شبکه بهداشت و درمان فیروزه جهت خدمات رسانی به کاروان های پیاده امام رضا (ع)

امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

آمادگی شبکه بهداشت و درمان فیروزه جهت خدمات رسانی به کاروان های پیاده امام رضا (ع)

به گزارش خبرنگار وبدا:

با توجه به فرا رسیدن دهه آخر ماه صفر دکتر عصمت تقی آبادی سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزه از اعلام آمادگی    تیم های بهداشتی و درمانی، شبکه بهداشت و درمان فیروزه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به زائرین و کاروان های پیاده امام رضا (ع) خبر داد.

به گفته دکتر تقی آبادی 8 کاروان بالغ به 2000 نفر از شهرها و روستاهای شهرستان فیروزه برای زیارت امام رضا(ع) در دهه آخر ماه صفر به مشهد مقدس اعزام خواهند شد که برای مدیران کاروان های مذکور کلاس آموزشی در زمینه مسائل بهداشتی گذاشته است و در هفته جاری نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط و بیماری ها برای 2000 نفر از اعضای کاروان ها در مساجد کلاس آموزشی در خصوص آنفلوآنزا و بیماری های ناشی از آب و غذا برگزار خواهد شد و 2 نفر نیروی بهداشتی با این کاروان ها به مشهد اعزام خواهند شد.

دکتر تقی آبادی افزود بالغ بر 20 مسجد و حسینیه در مسیر راه جهت اسکان زائرین شهرستان ها و استان های مجاور در نظر گرفته شده است که توسط 4 تیم بهداشت محیطی از قبل بازدید و برای خادمین مساجد نیز کلاس آموزشی برگزار و نواقص آنها از طریق هیئت امنائ مساجد پیگیری شده است.

10- 8 موکب در مسیر راه برای پذیرایی زائرین در نظر گرفته شده است که همگی زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط انجام وظیفه می نمایند و روزانه این موکب ها مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

2 اورژانس بین راهی بزقوچان و حسن آباد سالار آماده کامل خدمات رسانی به زائرین و 1 آمبولانس نیز در مسیر بزقوچان به خوشاب به صورت ترددی در ساعت اداری به زائرین خدمات ارائه می دهد.

ضمن اینکه دارو به اندازه کافی برای نیاز زائرین تدارک دیده شده که به زائرینی که مشکل داشته باشند بصورت رایگان بعد از گرفتن شرح حال و ویزیت تحویل داده خواهد شد.

مرکز بهداشتی و درمانی شوراب، همت آباد شهری، همت آباد روستایی و فیروزه نیز در طول دهه آخر ماه صفر در آماده باش کامل بوده و به زائرین ارائه خدمات خواهند داد، ضمنا شماره تلفن های 190 و 1490 جهت رسیدگی به شکایات مردمی است که در صورت هرگونه مشکل می توانند با شماره های مذکور تماس حاصل نمایند.