را هکارهای کاهش سموم در میوه و سبزی و روشهای مناسب جهت دفع سموم از بدن

امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

به گزارش وب دا : خانم مهندس الهه کارگذار کارشناس صنایع غذایی شهرستان فیروزه بیان کرد:

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام داشته که ۶۵ درصد غذاهای رشد کرده در آمریکا دارای سم هستند و تنها راه تضمین اینکه غذا سالم و عاری از سم باشد استفاده از محصولات ارگانیک است. در دنیای امروز با توجه به استفاده بیش از حد سموم و کود شیمیایی در محصولات کشاورزی  افراد باید سعی به انتخاب محصولاتی که کمترین میزان باقیمانده سم را در خود دارند ، نمایند.

طبق گزارش وزارت آمریکا سیب، توت فرنگی، انگور، کرفس، هلو، اسفناج، شلیل وارداتی، خیار، گوجه گیلاسی، نخود فرنگی و سیب‌زمینی همگی در فهرست سیاه کارگروه محیط زیستی قرار دارند. وقتی این محصولات را مصرف می‌کنید باید دقت کنید، چون حاوی ته‌مانده‌های سم و سم‌های با غلظت بالای محصولات دیگر هستند. برای مثال هر نمونه شلیل وارداتی و ۹۹ درصد سیب‌های تست شده دستکم یک سم دارند.
آووکادو، ذرت شیرین، آناناس، کلم‌برگ، پیاز، مارچوبه، انبه، پاپایا، کیوی، بادنجان، گریپ‌فروت، طالبی، گل کلمو و سیب‌زینی شیرین پاک‌ترین میوه‌ها و سبزیجاتی هستند که کمترین میزان سم را دارند،. آووکادو با تنها یک درصد احتمال سمی بودن، پاک‌ترین میوه است.

خانم مهندس کارگذار در ادامه راه کارهایی را بدین منظور بیان نمود:

1-    از انتخاب میوهای درشت و خوش ظاهر پرهیز کنید زیرا این میوه ها به دلیل استفاده از کودهای دارای نیترات رشد بیش از حد داشته اند و نیترات در میوه و سبزی باقی می ماند و در بدن در اثر تجمع بیش از حد سبب بروز سرطان می گردد.

2-    آب لیمو ترش تازه را بگیرید و با آب مخلوط کرده نوش جان کنید. یک لیوان از این نوشیدنی سموم انباشته شده در کبد را دفع می‌کند و کیسه‌ی صفرا نفسی می‌کشد.

3-    خوردن حداقل هشت لیوان آب در روز. چرا که آب به طور طبیعی تمام مواد اضافی بدن، سموم و ناخالصی ها را از راه های مختلف نظیر ادرار و عرق به بیرون می فرستد.

4-    زندگی  بدون استرس و سرشار از انرژی مثبت داشته باشید .

5-    تنفس عمیق و ورود اکسیژن به بدن. ده دقیقه نفس عمیق بکشید .

6-    سونا راه مناسبی برای افزایش تعریق و خروج سموم از بدن است.

مصرف گوشت حیواناتی که به صورت صنعتی پرورش و تغذیه می‌شوند را کاهش دهید. به این ترتیب کمتر در معرض آنتی‌بیوتیک‌ها و محصولات شیمیایی قرار می‌گیرید. گوشت‌های طبیعی و