برگزاری ایستگاه سلامت سلامت در محل نماز جمعه شهرستان فیروزه

امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان فیروزه  خانم دکتر تقی آبادی از برگزاری ایستگاه سلامت سلامت در محل نماز جمعه شهرستان فیروزه خبر داد .

دکتر تقی آبادی بیان داشت: وزارت بهداشت و درمان امسال نیز طبق هر سال از تاریخ 29/09/95 لغایت 14/10/95را با شعار کمپین ۱،۲،۳ غذای سالم معرفی کرده است که اهداف  این کمپین کاهش مصرف قند ، نمک و چربی در سراسر کشور می باشد .در این راستا ما نیز برآن شدیم که از مراسم با شکوه نماز جمعه شهرستان استفاده و اقداماتی را انجام دهیم .

تقی آباد اظهار داشت : با همکاری واحد بهبود تغذیه شهرستان سرکارخانم مهندس کارگذار( کارشناس تغذیه )  دو ایستگاه سلامت جهت خانمها و آقایان برای دادن مشاوره ، غربالگری فشارخون و گرفتن BMI و توزیع پمفلتهای بهداشتی در این رابطه برپا گردید ،  که حدودا برای 300 نفر از نمازگزاران خدمت ارائه گردید .

تقی آبادی افزود: اقای علی عابدی کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت به عنوان  سخنران بین خطبه های نماز جمعه بیان کردند درحال حاضر بیماریهای قلبی عروقی علت اصلی مرگ در افراد بالای 30سال ودومین عامل مرگ در افراد 59-15سال می باشد.

سرانه میزان مصرف نمک در رژیم غذایی 3-5 گرم می باشد که در کشور 8/10 گرم بیان شده ، در مورد قند نیز6 قاشق چایخوری ، در صورتی که 16 قاشق غذاخوری استفاده می گردد. این مقدار در مورد روغن 35 گرم است که سرانه مصرف 46 گرم بیان شده لذا ساده ترین و بهترین راهکار برای کاهش مرگ ومیر بیماریهای غیر واگیر از جمله بیماریهای قلبی و عروقی ، دیابت ، سرطان و... استفاده مناسب و به اندازه از این مواد غذایی می باشد